Dünya Ralli Şampiyonası 5

Dünya Ralli Şampiyonası’nın 5. ayağı Marmaris’te

Dünyanın en büyük motor sporları organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın 5. ayağı Türkiye Rallisi’nde heyecan yaşandı. Ekstrem sporlara tutkusuyla tanınan ünlü oyuncu Müge Boz, Türkiye’de rallinin efsane isimlerinden Red Bull sporcusu Yağız Avcı’nın adrenalin dolu test etabında Avcı’ya co-pilotluk yaptı. Boz’un o anları kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

Müge Boz ve Red Bull sporcusu Yağız Avcı 

Dünyanın en büyük motor sporları organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın 5. ayağı Türkiye Rallisi’nde büyük bir heyecan yaşandı. Ekstrem sporlara tutkusuyla tanınan ünlü oyuncu Müge Boz, Türkiye’de rallinin efsane isimlerinden Red Bull sporcusu Yağız Avcı’nın bol dumanlı ve adrenalin dolu test etabında Avcı’ya co-pilotluk yaptı. Boz’un o anları saniye saniye kaydedildi.

Motor sporlarına verilen uzun aranın ardından yeniden gaza basan Dünya Ralli Şampiyonası’nın sezonun 5. ayağına ev sahipliği yapan Türkiye Rallisi heyecanlı bir etaba sahne oldu. Marmaris’in muhteşem doğası ile yarış etaplarında, dünyanın en yetenekli yarışçıları tozu dumana katmaya hazırlanıyor.

Yarışların öncesinde ise ekstrem sporlara olan tutkusu ile bilnen güzel oyuncu Müge Boz, rallide inanılmaz bir deneyim yaşadı. Kariyerinde 5 Türkiye şampiyonluğu ve bir FİA Avrupa Ralli Kupası şampiyonluğu bulunan Adus Motorsport pilotu Yağız Avcı pilot koltuğunda oturarak bir test etabı gerçekleştirdi.  Red Bull sporcusu Avcı’ya, Müge Boz co-pilot koltuğundan eşlik etti. İzleyenlerin unutamayacağı o eğlenceli anlar videoya alındı.

‘Ben yarışmak için doğmuşum’

Müge Boz’un heyecanının ve gerginliğinin gözlerinden okunduğu o anlara ilişkin yorumu ise şöyle oldu: “İnanılmaz bir tecrübeydi. Ben yarışmak için doğmuşum, bunu anladım. Arabanın içinde tüm hücrelerime kadar yaşadığımı resmen hissettim. Yağız çok tecrübeli bir pilot. Onun direksiyonda olması bana kendimi öyle güvende hissettirdi ki. Yol şahane, rota ve doğa şahane. Adrenalin had safhada. Son ana kadar gün saymıştım ve bu deneyimin bir parçası olabildiğim için çok mutluyum.”

Sosyal mesafe kuralları

Dünyanın en yetenekli pilotlarını bir araya getiren yarışta, nefes kesen anlar yaşanması bekleniyor. FIA ve Sağlık Bakanlığı’nın tüm sağlık protokolleri ile organizasyon, Marmaris, Ula ve Datça’da gerçekleştirilecek. Etaplara bu protokoller gereği seyirci alınmayacak.

The following two tabs change content below.
Larga Yüce
"Larga Yüce", Akdeniz üniversitesi "Radyo -Televizyon" mezunudur. Sektörün ihtiyacına cevap vermek üzere yaptığı proje araştırmalar, farklı online kanallarda DJ ve programcı performansının geçmişinin yansıra otomobil dergileri için makaleler hazırladı.
BU SAYFAYI PAYLAŞ

Yorum ve Önerilerinizi Bizimle Paylaşın.

.