Pelin Özgen Piker Sergisi Dünya

Pelin Özgen Piker sergisi “Dünya”

sanatseverlerden büyük beğeni aldı

Mimarlık ve tasarım bilgisini fotoğraf sanatıyla buluşturan Kaleseramik Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Pelin Özgen Piker, ufuk çizgisini ve ufuk çizgisinin insan üzerinde bıraktığı derin izleri, ‘Dünya’ ismini verdiği bir fotoğraf sergisiyle ölümsüzleştirdi Piker’in; dünyanın farklı şehirlerinde gökyüzü ve yeryüzü arasındaki bağlamsal etkenleri, formları ve organik yapıları fotoğraflarında yansıttığı karma sergi, sanatseverlerden ilgi gördü…

Kaleseramik Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Pelin Özgen Piker, tutkusu fotoğraf çekme aşkını karma  sergi ile taçlandırdı. Piker’in  dünyanın farklı şehirlerine yaptığı seyahatlerde çektiği fotoğraflardan oluşturduğu ‘Dünya’ isimli ilk sergisi, seçkin bir davetli grubunun katılımıyla Goba Art&Design’da !

Sergide Piker’in vizöründen ölümsüzleşen İtalya’nın sanat başyapıtları ile zengin kenti Modena ve UNESCO Dünya Miras listesinde yer alan Vicenza, Brezilya’nın en büyük şehri Sao Paulo, ünlü karnavallar kenti Rio da Janeiro, Almanya’nın en gözde şehri Münih, Finlandiya’nın Kuzey Işıkları ile ünlü masalsı şehri Rovaniemi, İsveç’in Kuzey Baltık Buz denizinin kıyısındaki şirin ilçesi Batskarsnas ve Asya ile Avrupa’yı buluşturan dünyanın incisi İstanbul’dan birbirinden güzel fotoğraf kareleri yer aldı Pelin Özgen Piker’in gözünden dünya turuna çıkartan karma sergi, sanatseverlerden büyük beğeni aldı.

Fotoğraflarımda gökyüzü ve yeryüzü arasındaki bağlamsal etkenler, formlar, organik yapıları yansıtmaya çalıştım…

“Fotoğraf çekmek benim için çok değerli bir uğraş”

Pelin Özgen Piker, “Fotoğraf çekmek benim için çok değerli bir uğraş. Kendi gözümden gördüğüm bir şeyleri ölümsüzleştirmek, onu başkalarına aktarmak; benim o an yaşadığım heyecanı onların yaşadığını görmek gerçekten inanılmaz bir duygu. ‘Dünya’da bu duyguların sonucunda ortaya çıkan bir sergi. Ve benim ilk sergim. Bu yüzden benim için hem çok anlamlı hem de çok değerli. Serginin gördüğü ilgi beni çok heyecanlandırdı, çok mutluyum” dedi.

Serginin,  farklı şehirlerine yaptığı seyahatlerden oluşturduğu özel bir seçki olduğunu vurgulayan Piker: “Doğanın büyüleyici görünümünü yaratıcı formlarla bezeyen binlerce etken var dünyamızda. Bazen içinden yürüyerek geçtiğiniz bir su birikintisindeki ağacın yansıması, bazen de bir binanın üzerine düşen gölgesi… Bazen de gökyüzündeki ışık oyunları… Ben de çektiğim hayatımızda farkında olmadığımız ama her zaman gördüğümüz ufuk çizgisi ve ufuk çizgisinin insan üzerinde bıraktığı derin izler somutlaştırmaya çalıştım, dedi.

Pelin Özgen Piker’in, mimari yapılar ve doğa formlarından oluşan ‘Dünya’ isimli fotoğraf sergisi; Goba Art & Design’da 19 Eylül’e kadar ziyaret edilebilecek.

Adres: Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad. Şimal Sok. Belkıs Apt. 3A-Beyoğlu İSTANBUL

https://www.gobaartdesign.com/

https://www.instagram.com/pelinozgen/

Goba Art & Design Hakkında:

Sanat  tasarımın iç içe geçtiği platform yaratma hayaliyle 2019 yılında İstanbul Beyoğlu’nda Y. İç Mimar Esin Sözer Kalender ve Yasin Kalender tarafından kurulmuştur. Goba Art&Design ilhamını, temel düşüncesi sanatla tasarımı birleştirme, disiplinleri bütünleştirme olan ve bu sene 100. yaşı kutlanan Bauhaus ekolünden almıştır. Y. İç Mimar Esin Sözer Kalender, tasarımcı kimliğinin yanı sıra sanat çalışmalarını da sürdürmekte, farklı disiplinlerin yaratıcılık sürecine etkilerini doğrudan deneyimlemektedir. Goba Art & Design, tasarım dünyasının sanata, sanat dünyasının ise tasarıma olan ilgi ve ilişkisini vurgulayan sergilere öncülük yapmayı hedeflemektedir.

The following two tabs change content below.
Avatar
Sanat Tasarım Fakültesi- İletişim Sanatları bölümü mezunu köşe yazarımız, Tarih öğrencisi olarak akademik yaşamına devam etmektedir. Öğretmen ve editör olan yazarımız, “Arkeoloji -Sanat -Tarih” alanında, popüler düzeyde makale hazırlamaktadır.Tülay Çağlar Kadı
Avatar

Son Yazıları Tülay Çağlar Kadı (tüm yazıları)

BU SAYFAYI PAYLAŞ

Yorum ve Önerilerinizi Bizimle Paylaşın.

.