Ressam Gökhan Yıldırım

Ressam Gökhan Yıldırım

Sanatseverlerle dolaysız iletişim

Gelişen teknolojilerden güç alan sanatçılar, sanal ortamın sunduğu nimetlerden faydalanarak sanatseverlerle dolaysız iletişim kurabiliyor. Eser sahiplerinin ortaya çıkarttıkları çalışmaların geniş kitleler tarafından görünür olmasını sağlayan platformlarla mesafeleri ortadan kaldırmayı başaran isimlerden birisi de Gökhan Yıldırım.

Yeni nesil bir pazarlama aracı olarak da düşünülen sosyal medya, geleneksel pazarlama yöntemlerinin bir adım önüne geçerek takipçilerin kesintisiz bir ortamda sanatla buluşmasını sağlıyor. Tüm dünyadan farklı sanatçıların eserlerini bir arada görme imkânı sunan @yildirimarte hesabını takip ederek siz de farklı bakış açıları geliştirebilirsiniz.Güncel çalışmalar tek tıkla cebinizde!

Eserlerin diğer sanatçıların yanı sıra sanatseverler tarafından da nasıl bulunduğunu anlamak için beğeni veya yorum yap seçenekleriyle zenginleşen instagram hesabı sayesinde, güncel çalışmalar yer ve mekân kısıtlaması olmadan isteyen herkese ulaştırılabilir.

Sanat evrensel bir iletişim aracı mıdır? sorusuna en güzel yanıtı veren Gökhan Yıldırım, dijital sanat evinde dünyanın farklı yerlerinde eserler ortaya koyan sanatçıları buluşturuyor. Sanatçıların hayata bakış açısının ve estetik anlayışının günlük hayata etki yaptığı sosyal medya paylaşımları, üretme isteği ve yeteneğin de gelişimine katkı sağlıyor.

Sanat algısı yeniden şekilleniyor

Sanatçının yanı sıra sanat algısının şekillenmesine de yardımcı olan sosyal medya kullanıcıları, yaptıkları eylemlerle beğenilerini, fikirlerini ortaya koyma fırsatını elde ediyor. @yildirimarte takipçileri paylaşımlara yaptıkları katkıyla sanatın herkes için erişilebilir bir seviyeye gelmesini destekliyor.

Sanat ve sanatçının güçlenmesini, hedeflerini genişletmesini ve sonunda kazanan taraf olmasını sağlayan sosyal medya görünürlüğü, gelişen teknolojilerle birlikte düşüncelerin özgürce ifade edilmesine geniş bir alan yaratmıştır. Özellikle yeni neslin sanatla buluşmasında öncü görev üstlenen Gökhan Yıldırım, instagram hesabı üzerinden düzenli olarak yaptığı paylaşımlarla farkındalık oluşturmayı başarıyor.

Sanat herkes için görünür oluyor

Sanat ve sanatçının her alanda var olma çabasına destek olan @yildirimarte gençleri de güncel anlayışla buluşturuyor. Beğeni ve yorum yapma seçeneğiyle önemli bir reklam ve pazarlama çalışması oluşturan sosyal medya platformları, karşılıklı etkileşimi güçlendiriyor.

Bireysel çalışmalarını sürdürmeye çalışan sanatçılar için ulaşılabilir, kesintisiz ve evrensel bir alan yaratan sosyal medya, samimi havasıyla da herkesi verimli bir üretkenliğe davet ediyor. Günlük paylaşımlarla her zaman taze, yenilikçi ve düzenli iletişim imkânı sunulduğu için şehir yaşamının getirdiği zamansızlık sorununun da ortadan kalkmasına imkân tanınıyor. İletişim trafiğini doğru planlayan sanatçılar sanatseverlerle istedikleri her an fikir alışverişinde bulunabiliyor.

Resmi Instagram @yildirimarte

Resmi web sitesi https://yildirimgokhan.com/

Değeri 55 bin TL olan portre sahibine teslim edildi

Ressam Gökhan Yıldırım, Siberasist Şirketler Grubu Kurucu ve Müdürü Serap Günal için özel malzemeler ve teknikler kullanarak hazırladığı yağlı boya portre çalışmasını tamamladı. Yıldırım, tamamlanan tabloyu Günal’ın Ataşehir’de bulunan ofisinde bizzat kendisi teslim etti, eserin değerinin 55 bin TL olduğu açıklandı.

YILDIRIM: ÇİZGİSEL, RENKSEL VE SANATSAL İÇERİĞİ OLAN DETAYLARA GİTTİM

Günal’ın, Yıldırım’dan bir tablo istemesi üzerine; ressam normal koşullarda sunmayacağı bir teklifte bulunarak bir portre çalışmaya karar verdi. “Serap Hanım, kariyerinde başarılı ve hayata güzel bakan, çok neşeli hayat dolu birisi… Kendisinin daha birçok olumlu özelliği enerjisine de yansıyor. Ben de isteği üzerine bir tablo yapmak yerine bu enerjisini tuvale işlemeye karar verdim. Aslında bir portre sanatçısı değilim ancak aramızdaki dostluk bu çalışmayı tamamlamam için bana yeterli geldi. Şimdiye kadar genellikle sürreal ve karma çalışmalar yaptım. Bu portre çalışması neredeyse benim için de bir ilk oldu diyebilirim. Tablo için çok özel boyalar kullandım ve katman katman çalıştım. Ayrıca tonlamayı da bıçakla kazıyarak işledim. Yaklaşık olarak 3 ayımı aldı. Bilirsiniz portreler genellikle fotoğraf gibi yapılır. Ancak ben biraz daha çizgisel, renksel ve sanatsal içeriği olan detaylara gittim. Yani biraz da Serap Hanımı yansıtsın istedim. Boyut olarak uzunluğu 185, genişliği 135 santimetre ebatlarında bir tuval hazırladım. Aslında tablo, biraz Serap Hanım’a biraz da bana ait. Çünkü ben çalışırken kendimden de bir şeyler katarak değişiklikler yaptım. Bu da birebir benzer bir çalışma yapmanın dışına çıkarak sanatımı yansıtmanın en güzel yolu oldu ve ortaya böyle bir eser çıktı” ifadelerini kullandı.

GÜNAL: BANA ÇOK İYİ GELDİ, ÇOK MUTLU OLDUM

Portresini almanın sevinci gözlerinden okunan Günal ise, “İlk defa böyle bir şeye sahip olduğum için heyecanlıyım. Açıkçası portresi yapılacak kişi değerlendirmesi yapılırsa, herhalde ben o potanın kenarından bile geçemem. Ancak Gökhan Bey’in teklifi sonucu verdiğimiz kararın ardından ortaya çıkan bu eser için iyi ki diyorum. Şu an gerçek bir sanatçı bakış açısıyla ortaya konulan bu portre çocuklarıma miras bırakmak için son derece muazzam. Resmi ilk gördüğümde hissettiğim şey nedense utanmak oldu. Doğrusu bu kadarını beklemiyordum. Saniyeler içinde her detayını incelemeye çalışırken, kendimden kaçmak istedim bir an. Öylesine heybetli ve kararlı olmuş ki, tüm detaylarını incelersem utancım artacak gibi hissettirdi. Ama bana çok iyi geldi, çok mutlu oldum” dedi.

Gökhan Yıldırım’ı kibar, naif, kararlı bir sanatçı olarak değerlendiren Günal, “Bakış açısını çok severim. Eserleri tamamen özgün ve merak uyandırıyor. Sıkı bir koleksiyoneri olmayı planlıyorum. Başarılarının uluslararası platformda daha sık konuşulur olacağından eminim” dedi.

The following two tabs change content below.
Avatar
Sanat Tasarım Fakültesi- İletişim Sanatları bölümü mezunu köşe yazarımız, Tarih öğrencisi olarak akademik yaşamına devam etmektedir. Öğretmen ve editör olan yazarımız, “Arkeoloji -Sanat -Tarih” alanında, popüler düzeyde makale hazırlamaktadır.Tülay Çağlar Kadı
Avatar

Son Yazıları Tülay Çağlar Kadı (tüm yazıları)

BU SAYFAYI PAYLAŞ

Yorum ve Önerilerinizi Bizimle Paylaşın.

.