Uluslararası Kültür Sanat Sahnesi Gelecek Anlatıcıları

Future Tellers /Gelecek Anlatıcıları serisi

Uluslararası Kültür Sanat Sahnesi devam ediyor;

Önemli sanat merkezlerinden – Southbank Centre’dan, Barbican Centre’a konuşmacılar, hedefledikleri uluslararası multidisipliner sanat ve kültür alanını bağlayan iletişim hakkında konuşacak ve sorunlara çözüm arayacaklar.

Özellikle pandemi döneminin getirdikleriyle sektörün sorunlarına uluslararası bir bakış açısı getiren konuşma, 10 Eylül Perşembe günü  Zoom Live ve Zorlu PSM YouTube hesabında canlı olarak gerçekleşti!

Zorlu PSM’nin teknoloji ve yaratıcılık platformu Digilogue’un 2017 yılından bu yana yaratıcı endüstri profesyonellerini buluşturduğu Future Tellers/Gelecek Anlatıcıları zirve ve panel etkinliği; Digilogue, İKSV  ile – Toplumsal Dönüşüm ve Yaratıcı Endüstriler temasıyla çevrimiçi bir seriye dönüştü. Serinin üçüncü konuşmasında, Moderatörlüğünü Anlam Arslanoğlu’nun üstleneceği panelin davetlileri, Bengi Ünsal (Southbank Centre, Müzik Yönetmeni), Jordana Leigh (Lincoln Center, Yönetici), Leonora Thompson (Barbican Centre, İnterim Artistik Direktör), Nils Hansen (Elbphilharmonie, Yönetici), Svanhildur Konraosdottir (Harpa, Yönetici), Thomas Welsh (Cleveland Museum of Art, Yönetici) Uluslararası Kültür Sanat Sahnesinde…

“Uluslararası Kültür Sanat Sahnesi”

Kültür ve sanat sektörü, pandemiden etkilenen sektörlerden biri olmasıyla beraber, 138’den fazla ülkede merkezlerinin kapatılmasıyla farklı ülkelerden gelen kuruluşlar, yaşanılan sosyal fenomenin kısa vadeli ve uzun vadeli etkilerini yönetmek için farklı engellerle mücadele ediyor. Etkileşimde bulunan her profesyonel, işbirliği yapan her proje farklı coğrafyaları, yaklaşımları multidisipliner sanat ve kültür alanına bağlayan köprü görevi görüyor. “Uluslararası Kültür Sanat Sahnesi” konu başlığında gerçekleşecek olan panelde uluslararası ağlar üzerine yorum ve öneriler paylaşılacak.

Future Tellers/Gelecek Anlatıcıları diyalog serisi Zoom platformu üzerinden izlenebilecek ve Zorlu PSM youtube sayfasından canlı yayınlanacak. Programı izlemek için https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_WDc9tpVjTUyICqxzupc4jQ adresinden kayıt olabilirsiniz. 

Gelecek Anlatıcıları / Future Tellers 

Zorlu PSM’nin teknoloji ve yaratıcılık platformu Digilogue’un düzenlediği Future Tellers, yaratıcı endüstri profesyonellerinin sanat ve teknolojinin geleceğine dair fikir yürüttüğü zirve panel serisidir 2017’de gerçekleşen Future Tellers’da daha önce teknolojinin iş yapış biçimlerimize olan etkileri incelenmişti.

• Bilginin, Yaratıcılığın, Algoritmaların ve Verinin Açık ve Kapalı durumları

• Yeni Öğrenme (Kişi ve/veya Makine)

• Veri Çağında Profil Oluşturma

• Toplum ve Kültür Üzerinde Algoritmaların Etkisi

• Dijital Alanlarda Kullanıcının Gizlilik ve Yasal Hakları ile Özgürlükleri

 

The following two tabs change content below.
Larga Yüce
"Larga Yüce", Akdeniz üniversitesi "Radyo -Televizyon" mezunudur. Sektörün ihtiyacına cevap vermek üzere yaptığı proje araştırmalar, farklı online kanallarda DJ ve programcı performansının geçmişinin yansıra otomobil dergileri için makaleler hazırladı.
BU SAYFAYI PAYLAŞ

Yorum ve Önerilerinizi Bizimle Paylaşın.

.