Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul başladı

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un (MBFWI) tamamen dijital platformlar üzerinden 15. sezonu dün saat 11:45’te başladı. T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, Istanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle’nin konuşmalarıyla …

Açılış konuşmalarını : https://youtu.be/3zEwcJfAmmw

Video https://we.tl/t-MApFxxcyVj

Etkinlik, 16 Ekim’e kadar http://www.mbfwistanbul.com adresinde…

Etkinliğin ilk gününün sunuculuğunu üstlenen Ece Sükan, ilk defa tamamen dijital olarak düzenlenen moda haftasının daha geniş kitlelere ulaşmak anlamında sağladığı avantajlardan bahsederek sözü İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe’ye bıraktı. Hazır giyimin Türkiye’de her zaman ilklere imza atan sektör olduğunu vurgulayan Gültepe, ilk defa dijital olarak düzenlenen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında moda ve tasarıma dair tüm öğelerin bir arada sunulacağını belirtti, İHKİB olarak Türk tasarımının gücüne inandıklarının ve Türk tasarımının dünyada kendine yer bulabilmesi için moda haftasının vazgeçilmez bir öneme sahip olduğunun altını çizen Gültepe, MBFWI’nin hazır giyim endüstrisinin uzun vadeli ihracat hedeflerine ulaşmasında sağlayacağı etkiden bahsetti. Gültepe İstanbul’u moda merkezi, Anadolu’yu ise üretim üssü olarak konumlandırma hedefinde MBFWI’nin katkılarına değinerek konuşmasını sonlandırdı.

Bünyesinde bulunan 27 sektörle ülke ihracatını arttırmayı hedefleyen Türkiye İhracatçılar Meclisi’ni temsilen söz alan Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle,  sürdürülebilir moda haftası için dijitalleşmenin önemine vurgu yaparak konuşmasına başladı. Hazır giyim ihracatında rakamları daha yukarı çekmek için pandemi sonrası dönemin fırsatlar barındırdığına dikkat çeken Gülle, özellikle halihazırda güçlü olduğumuz hazır giyim ihracatına, fikre, tasarıma ve hayal kurmaya önem atfederek artı değer katmamız gerektiğini vurguladı. Güllle, tasarım odaklı ihracat ile hazır giyim ihracatına önemli bir ivme kazandırılacağını belirterek, bu ihracatı artırmada MBFWI’nin lokomotif işlevi göreceğini söyledi “Her sezon kalabalıklar içinde geçen moda haftası bu sezon dijitale taşındı, ama ekran başında eskisinden çok daha kalabalığız.” diyen İsmail Gülle, moda haftasının artık tüm yıla yayılarak farklı etkinliklerle Türk tasarımını destekleyeceğini vurguladı ve etkinliğin gerçekleşmesinde emeği olan tüm paydaşlara teşekkür etti.

Yoğun programı nedeniyle katılım sağlayamayan T.C. Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan‘ın gönderdiği telgraf, sunucu Ece Sükan tarafından okundu. Sayın Pekcan, “İhracatımızda katma değeri arttırmaya yönelik bu gibi değerli projeleri desteklemeye ve yanınızda olmaya devam edeceğiz Pandemi koşulları nedeniyle alınan önlemlere, daralan küresel ticaret hacmine, artan küresel korumacılığa rağmen özverili bir şekilde çalışan ihracat ailemizin tüm üyelerini bu vesile ile tebrik ediyorum Etkinliğin ülkemizin ekonomisine, kalkınmasına ve ihracat hedeflerimize ulaşılması yönündeki çalışmalarımıza katkı sunmasını diliyorum. Bu önemli organizasyonun düzenlenmesine öncülük edenleri ve başarılı tasarımcılarımızı kutluyorum.” sözleriyle moda haftasına olan desteğini gösterdi.

T.C. Ticaret Bakanlığı’nı temsilen bir konuşma yapan T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, sözlerine pandeminin olumsuz etkilerine rağmen hazır giyim sektörünün çok çabuk toparlandığını belirterek başladı ve Eylül ayında, geçtiğimiz Eylül ayına oranla ihracatta %4,84’lük bir artış yaşandığını belirtti Haziran-Eylül 2020 döneminde, 2019 yılına kıyasla her ay bu artışın gözlemlendiğini vurgulayan Batur, bu başarıyı Türkiye’nin pandemi sonrası dönemde ortaya çıkan ani talepler ve küçük adetlerde siparişler gibi yeni tüketici tercihlerine cevap verebilme kapasitesine bağladı. Avrupa Birliği’nin Çin ve Bangladeş’ten sonra 3. en büyük tedarikçisi konumunda bulunan Türkiye’nin, inovasyon gücü, hedef pazarlara yakınlığı, çevreye duyarlı ve esnek üretim yapısı ile rakiplerinden sıyrıldığının altını çizen Batur, Türkiye’nin artık yüksek katma değerli ihracatla modayı şekillendiren ülkelerle rekabet halinde olduğunu söyledi. Gonca Yılmaz Batur, gerek nicelik, gerekse nitelikli üretimle markalı ihracatın payını toplam hazır giyim ihracatında artırarak bu ülkelerle rekabette avantajlı duruma geçmeyi hedeflediğimizi belirtti T.C. Ticaret Bakanlığı olarak bu kapsamda özgün koleksiyonların hazırlandığı katma değerli hazır giyim sektörünü farklı projelerle desteklediklerini vurgulayan T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un başı çektiğini ve İstanbul’u bir moda merkezi yapma anlamında kaldıraç kuvveti sağlayacağını belirterek sözlerini sonlandırdı.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 

Etkinliğe dair detaylı bilgiye www.mbfwistanbul.com adresinden erişebilirsiniz.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Mercedes-Benz’in isim sponsorluğunun yanı sıra; Galataport İstanbul’un yanı sıra sponsorlar; Brand Who, L’Oréal Professionnel ve M.A.C Cosmetics’in katkılarıyla gerçekleştiriliyor.

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) organizasyonuyla düzenlenen MBFWI; T.C. Ticaret Bakanlığı öncülüğünde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) nezdinde kurulmuş olan Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) tarafından desteklenmekte,  Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) kuruluşları ile işbirliği yapılmaktadır.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’u takip edin!

mbfwistanbul.com/

instagram.com/mbfwistanbul/

facebook.com/fwistanbul/

twitter.com/MBFWIstanbul

youtube.com/mbfwistanbul

Tuvanam, SS 2021 Ready To Wear koleksiyonu defilesini,  Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında, 12 Ekim Pazartesi günü saat 22:00’da www.mbfwistanbul.com resmi internet sitesi üzerinden modaseverlerin beğenisine sunacak…

Avrupalı sömürgecilerin kolonileştikleri ülkelerdeki etnik kültürlerin birleşiminden doğan akımlardan esinlenilerek oluşturulan koleksiyon, renk, doku, stil ve kumaşlarda Kuzey Afrika Tanca, Marakeş, egzotik Pasifik Adaları, Tahiti, Polonezya, Güney Amerika, Brezilya, Haiti ve Karaib etkilerine sahip…

25 parçadan oluşan Tuvanam SS 2021 Ready To Wear Collection, ipek alaşımlı koton, keten, vual, kupra, poplin ve terikoton gibi doğal içerikli kumaşlar, kiremit kırmızı, mavi, yeşil ve hardal tonlarında, gündüzden geceye devam edilebilecek fonksiyonel tasarımlar sunuyor Tuvana Büyükçınar Demir’in ikonikleşmiş klasik formları, işleme detaylarıyla güçlü Tuvanam kadınını tamamlıyor.

Çekimleri GalataPort İstanbul’da gerçekleştirilen defilede, styling Hakan Öztürk, koreografi Uğurhan Akdeniz imzası taşıyor, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un (MBFWI) 15. Sezonu, Türkiye Tanıtım Grubu’nun (TTG) desteğiyle gerçekleştiriliyor.

 

The following two tabs change content below.
Mecmua İstanbul

Mecmua İstanbul

Mecmua İstanbul yayın ekibi olarak az zamanda çok şey yapabilmenin günümüzde kayıp bir hazine haline geldiğini farkettik.  Zengin ve günceli yakından izleyen içeriklerimiz ile okuyucularımıza “kültür-sanat ile yaşamı” teşvik ediyoruz.
Mecmua İstanbul

Son Yazıları Mecmua İstanbul (tüm yazıları)

BU SAYFAYI PAYLAŞ

Yorum ve Önerilerinizi Bizimle Paylaşın.

.